• 09/12/2016

Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej polskiej pomocy dla Węgrów w 1956 r.

W piątek 9 grudnia klasa 3b wraz z Pocztem Sztandarowym szkoły oraz p. Marek Choiński i p. Teresa Smoter uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy na ul. Sławkowskiej poświęconej pomocy Polaków dla Węgrów w czasie rewolucji 1956 r. W uroczystości wziął udział również Premier Węgier, p. Victor Orban, który nawiązując do transportów polskiej krwi, która wspomagała rannych Węgrów mówił o łączącym oba narody braterskich więzach krwi. Miłym zaskoczeniem dla nas był fakt, że Premier Orban na dłuższą chwilę zatrzymał się przy Sztandarze naszej szkoły, przywitał się z naszymi uczniami i nauczycielami podając im rękę, a w swoim przemówieniu zwrócił się do nas, zapraszając polską młodzież do Siedmiogrodu i zapowiadając wspólne, polsko-węgierskie stypendia naukowe i wymianę kulturalną.