:::: MENU ::::

Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

Gimnazjum nr 1
im. Ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie

  • 14/12/2017
Informacja

Szlachetna Paczka w naszej szkole

W dniach 8–9 grudnia tego roku klasa 2F wraz z Rodzicami i Wychowawcą Pauliną Satałą sfinalizowała przygotowania do akcji Szlachetna Paczka.

Na czym polega ta akcja?

Jest to odbywająca się co roku w okresie przedświątecznym zbiórka żywności, ale także produktów codziennego użytku (odzież, zabawki, artykuły szkolne, sprzęt AGD/RTV) dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, związanej przede wszystkim z kłopotami finansowymi. Rodzina we wcześniej przygotowanej przez nią liście ważnych rzeczy może również wskazać tzw. specjalne upominki, które nie są niezbędne, jednak byłyby dla jej członków szczególnie miłe, np. sprzęt sportowy, biżuteria, kosmetyki.

Na początku klasa wybrała rodzinę, której potrzeby była w stanie spełnić. Następnie uczniowie wraz z Rodzicami podzielili się obowiązkami. Po zebraniu wszystkich potrzebnych produktów klasa zapakowała je w paczki (było ich w sumie osiemnaście), pomocą służyli również Rodzice, którzy w sobotę 9 grudnia zawieźli prezenty do magazynu centralnego Szlachetnej Paczki.

Cała klasa jest bardzo dumna, że mogła pomóc innym!