:::: MENU ::::

Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

Gimnazjum nr 1
im. Ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie

  • 03/10/2016
Informacja

Ślubowanie klas I

W sobotę 1 października, dzień po kolejnej rocznicy urodzin ks. Stanisława Konarskiego uroczyście obchodziliśmy jego Święto jako Patrona naszej szkoły. Najważniejszą jego częścią było ślubowanie klas I. Rozpoczęło się ono od przemarszu z Pocztem Sztandarowym na czele do kościoła OO. Bernardynów na Mszę Świętą. Następnie na sali gimnastycznej w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców, Rady Szkoły i Samorządu Szkolnego uczniowie klas I złożyli ślubowanie. Po nim przyszedł czas na część artystyczną, przedstawienie „Bądźcie jak te orły,” przygotowane przez klasę 1c pod kierownictwem wychowawcy, p. Barbary Mróz i przy wydatnej pomocy rodziców. Szczególnie podobały się starannie przygotowane kostiumy, wykonane własnoręcznie przez uczniów 1c. Uroczystość ślubowania zakończył poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów. Było pięknie i uroczyście, sprzyjała nam nawet pogoda. Słońce i letnią jeszcze temperaturę docenili zwłaszcza uczniowie klas II i III, którzy Święto Patrona uczcili Biegiem Przełajowym na Bulwarach Wiślanych.