:::: MENU ::::

Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

Gimnazjum nr 1
im. Ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie

  • 26/10/2016
Informacja

Sesja biologiczno-chemiczna

8 listopada 2016 Uczniowie klas I i II uczestniczyli w sesji naukowej "Jak nauki chemiczne pomagają wymiarowi sprawiedliwości." Odbyła się ona na sali gimnastycznej, na ścianach której zawisły wykonane przez uczniów postery wprowadzające w tematykę zajęć. Sesję poprowadzili pracownicy Instytutu Chemii Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego: dr Michał Woźniakiewicz i mgr Monika Ciechowska. Podczas sesji uczniowie dowiedzieli się sporo o metodach stosowanych w kryminalistyce, m.in. o daktyloskopii, traseologii i toksykologii. Mieli również możliwość samodzielnie wykonać doświadczenia, na przykład z ujawnianiem śladów odcisków palców na recepcie lekarskiej, wykrywaniem śladów postrzałowych i identyfikacją kodeiny za pomocą odczynnika Marquisa. Sesję zorganizowały p. Elżbieta Korzeniak i p. Małgorzata Kubica.