:::: MENU ::::

Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

Gimnazjum nr 1
im. Ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie

  • 26/05/2019
Informacja

„Science Movie” rozstrzygnięty

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły: Lidia Ozga i Hanna Nowarska zajęły pierwsze miejsce. Zwycięski projekt „Czy można użyć cytryn do zasilenia elektromagnesu?” został przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Korzeniak.

To już II edycja Ogólnopolskiego Konkursu, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas V-VIII oraz III klas gimnazjalnych. Uczniowie mieli za zadanie przygotować film prezentujący jedno wybrane doświadczenie fizyczne lub chemiczne (wraz z jego wyjaśnieniem) indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych.

Na konkurs wpłynęło 71 filmów (z 10 województw) prezentujących doświadczenia przyrodnicze. Kryteria oceny prac to przede wszystkim poprawność merytoryczna, bezpieczeństwo zachowane podczas wykonywania doświadczenia, oryginalność pracy, związek z codziennym życiem, a ponieważ to konkurs filmowy, komisja przyglądała się także umiejętnościom tworzenia filmu.