:::: MENU ::::

Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

Gimnazjum nr 1
im. Ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie

  • 27/02/2017
Informacja

Niech żyje bal!!!

Na tegorocznym Balu Gimnazjalnym, który odbył się w sobotę 18 lutego panował iście bajkowy klimat, a to za sprawą motywu przewodniego Balu, którym był Bajkowy Świat Walta Disneya. I tak, nasza sala gimnastyczna zmieniła się w Pałac Królowej Śniegu ze srebrno-biało-błękitną dekoracją, odbijającymi światło zwierciadłami i soplami nad wejściem. Zimowy klimat stworzyła również kurtyna świetlna oraz pokaźnych rozmiarów ledowe śnieżynki zawieszone pod sufitem, które to rzeczy nieodpłatnie wypożyczyła nam firma IPB Decoration z Zabrza, za co serdecznie dziękujemy. Mimo mroźnych elementów wystroju zabawa była naprawdę gorąca. Rozpoczęliśmy, jak co roku, recytacją fragmentu z „Pana Tadeusza,”  tradycyjnym polonezem i krótkim przemówieniem p. dyrektora Mariusza Graniczki na temat naszych zwyczajów związanych z tym tańcem. Następnie trzecioklasiści poprosili swoich wyraźnie wzruszonych rodziców do pierwszego tańca, a był to walc wiedeński. Później bawiliśmy się w rytm muzyki serwowanej nam przez świetnego DJ, p. Pawła Hetmana, z krótką przerwą na część artystyczną, podczas której wystąpili dla nas: Weronika Ślesak (3B) z pokazem tańca nowoczesnego, Karolina Lubomirska (3A) z piosenką Robin Schultz Show me love, Jagoda Cichoń (3F) śpiewająca Don’t forget me, Gabriela Budzińska (3D) prezentująca utwór Adele Remedy, a na koniec wystąpiła nasza utalentowana gimnastyczka z 3E, Jana Sydoryk. Tuż przed 23 czekała na nas niespodzianka na dziedzińcu szkolnym: pokaz tańca z ogniem. Oj, mimo niskiej temperatury było gorąco… Osoby zmęczone zabawą na sali gimnastycznej zwiedzały sale lekcyjne, które na ten wieczór dzięki wysiłkom trzecioklasistów i ich rodziców przepięknie udekorowano w stylu bajek Walta Disneya. Była i sala Alicji w Krainie Czarów, i Planety Skarbów, Herkulesa, Kopciuszka, Alladyna oraz Mulana. Za organizację Balu odpowiadały w tym roku klasy 3B i 3F wraz z wychowawcami, p. Moniką Kucałą i p. Teresą Smoter, a duże podziękowania należą się też rodzicom trzecioklasistów, którzy na wiele sposobów wsparli organizację całego przedsięwzięcia.

Więcej zdjęć w galerii. ZAPRASZAMY!!!