:::: MENU ::::

Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

Gimnazjum nr 1
im. Ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie

  • 22/03/2018
Informacja

Naukowy wieczór wyzwań – czyli z wizytą na AGH

16 marca 2018  w godz. 17.00 – 22.00  w AGH odbył się Piątkowy Wieczór Nauk Ścisłych, nad którym patronat objęła Fundacja AGH oraz Fundacja im. Profesora Kazimierza Bartla. Naszą szkołę reprezentowała 13-osobowa grupa uczniów z klasy 2b i 2f pod opieką p. Elżbiety Korzeniak i p. Pauliny Satały.

Wykład pt.: Szkiełkiem i okiem - o barwach widzialnych i niewidzialnych wygłoszony przez dr hab. Tomasza Łojewskiego zainaugurował spotkanie.  Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i  wzięli udział w warsztatach, pokazach, eksperymentach oraz grach logicznych przygotowanych przez pracowników i studentów Wydziałów: Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Energetyki i Paliw, Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Matematyki Stosowanej. Miło było spotkać „starych znajomych”, bowiem kilku studentów zaangażowanych w organizację niezwykłego wieczoru jest absolwentami naszej szkoły.

Gimnazjaliści zdobywali pieczątki za dobre odpowiedzi lub rozwiązane zadania bądź łamigłówki. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i dostali nagrody. Wieczór należy uznać za niezwykle udany.