• 19/12/2016

Jasełka w Teatrze „Bagatela”

Tegoroczne Jasełka już za nami... 19 grudnia, na przestronnej scenie teatru Bagatela uczniowie klasy 2c  pod kierownictwem p. Anny Rutki wystawili przedstawienie Bożonarodzeniowe na podstawie własnoręcznie napisanego scenariusza. W nim, w piękny, artystyczny sposób pokazali bolączki współczesnego świata: samotność, odrzucenie, brak czasu dla najbliższych, pracoholizm czy życie na pokaz. Zaproponowali również skuteczne remedium na te i inne problemy nękające człowieka w XXI wieku: zatrzymanie się na chwilę i zrozumienie prawdziwego sensu Bożego Narodzenia, którym jest dostrzeżenie obrazu Boga w innym człowieku. Duże podziękowania należą się rodzicom uczniów, którzy m.in stworzyli scenografię do spektaklu, a przed wejściem witali widzów słodkim poczęstunkiem.