:::: MENU ::::

Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

Gimnazjum nr 1
im. Ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie

  • 03/10/2017
Informacja

Goście z Frankfurtu

W dniach 23-29 września przyjęliśmy 16 uczniów wraz z nauczycielami z Anna Frank Realschule we Frankfurcie. Była to już kolejna wymiana z tą szkołą. W ciągu pierwszych dwóch dni oprowadziliśmy ich po naszej szkole oraz spędziliśmy miło czas podczas spacerów po Krakowie. Kolegom z Niemiec pokazaliśmy przede wszystkim Stare Miasto. Spotkaliśmy się także na wspólnym grillowaniu. W kolejnych dniach, aby przybliżyć naszym gościom kulturę żydowską, udaliśmy się na spacer po Kazimierzu oraz do Muzeum Schindlera. Nie mogło  również zabraknąć wizyty na Wawelu  oraz zwiedzania podziemi krakowskiego Rynku. Wybraliśmy się także na dwie wycieczki poza Kraków. Celem pierwszej była oczywiście Wieliczka i zjazd do kopalni soli, natomiast podczas drugiej zwiedziliśmy muzeum Auschwitz-Birkenau. Po miło spędzonym tygodniu musieliśmy niestety pożegnać naszych gości.